top of page

„Noc muzeów”


„Noc muzeów” już 18 maja!

Co się będzie działo w Toruniu, Włocławku i Płocku?


Noc Muzeów to jedyny wieczór w roku, kiedy muzea w różnych miastach na całym świecie udostępniają zwiedzającym swoje wnętrza i to całkowicie za darmo. Nie inaczej będzie w tym roku. 18 maja, w godzinach od 18:00 do 23:59, to niezwykłe wydarzenie, już po raz szesnasty, przyciągnie do różnych instytucji miłośników kultury, sztuki i historii z całego regionu. Będzie się działo! Zapraszamy!


Poniżej w pliku do pobrania znajduje się progrm "Nocy Mózeów".


Renata Kilanowska

Akcja "MIŚ RATOWNIK"


W naszej szkole zakończyliśmy akcję "Miś Ratownik".  Przekazaliśmy Lipnowskiemu WOPR ponad 70 maskotek, które trafią do najmłodszych pacjentów.

Dziękujemy uczniom za udział w akcji.


Fotorelacja na szkolnym FB


Anna Witkowska

233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


„Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego”


Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie.


Uchwalenie konstytucji było rozpaczliwą próbą ratowania Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r. Konstytucja została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie.


Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach i wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała ona zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów.


"233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja" - YouTube


Fotorelacja na szkolnym FB


Agnieszka Kwidzyńska, Dorota Kiełkowska – Kucińska, Ireneusz Bednorz

Konkurs wokalny


Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie wokalnym "Śpiewać każdy może". Uczestnicy przygotowują jedną piosenkę w języku polskim odpowiednio dobraną do wieku uczestnika i umiejętności wokalnych. Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 24 maja 2024 roku. 

Szczegóły konkursu w załącznikach poniżej.


Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie

Podziękowanie


Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kikole składa serdeczne podziękowanie Panu Krzysztofowi Kuczkowskiemu za przekazanie  książki swojego autorstwa pt. „Gmina Kikół w latach 1939-1945” do biblioteki szkolnej.


Fotorelacja na szkolnym FB


Anna Kroplewska

Zielona szkoła w Górznie


Uczniowie z klas czwartych oraz z klasy piątej naszej szkoły mieli niepowtarzalną szansę obcowania z naturą w Górznieńsko- Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. 29 i 30 kwietnia gościli w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie. Ze wzgórza Bocieniec, na którym usytuowany jest Ośrodek, rozciąga się malowniczy widok na pobliskie jeziora Młyńskie i Górzno oraz na przepiękny leśny rezerwat przyrody Szumny Zdrój. W Ośrodku prowadzone są warsztaty ekologiczno-przyrodnicze. Zajęcia opierają się o dwie przygotowane ścieżki edukacyjne. Pod kierunkiem pana Łukasza uczniowie przeszli obie ścieżki i poznali wiele gatunków roślin oraz usłyszeli różne ciekawostki: 

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy utworzony w 1990 roku zajmuje powierzchnię 27,8 tys. ha. Obszar parku charakteryzuje się występowaniem urozmaiconej i osobliwej rzeźby terenu (będącej wynikiem ostatniego zlodowacenia), licznych rzek i jezior, różnorodnością flory i bogactwem fauny. Około 70% powierzchni Parku zajmują lasy, głównie grądy oraz bory mieszane i sosnowe. Na terenie Parku znajduje się 6 rezerwatów przyrody: leśne – Szumny Zdrój, Jar Brynicy, Ostrowy nad Brynicą, Klonowo, florystyczny – Czarny Bryńsk, torfowiskowy – Mszar Płociczno.

Wyjście do lasu zostało poprzedzone prezentacją multimedialną, którą przygotował pan Łukasz.


Oprócz wartościowych zajęć był także czas wolny poświęcony na zabawy integracyjne, rozmowy i wspólne, pyszne posiłki. Wieczorem uczestnicy wspólnie oglądali film familijny w sali konferencyjnej.


Wyjątkowo dopisała pogoda oraz humory. Wyjazd był dzięki temu bardzo udany, a nad bezpieczeństwem dzieci czuwali: panie Ewa Góralska i Renata Kilanowska oraz pan Marek Baranowski.


Renata Kilanowska

Korzyści dla Polski po wstąpieniu do UE


Dnia 7.05.2024 roku uczniowie klasy 6a i 8a uczestniczyli w ogólnopolskiej lekcji online „Jakie korzyści dało Polsce członkostwo w Unii Europejskiej”. Podczas spotkania prowadzonego przez prof. Witolda Orłowskiego uczestnicy dowiedzieli się:

  • dlaczego powstała UE,

  • kiedy Polska przystąpiła do UE, dlaczego nie byliśmy w niej od początku,

  • dlaczego Polska otrzymuje pieniądze z budżetu UE? Gdzie widać efekty tych transferów?

  • jakie korzyści daje nam członkostwo w UE.


Fotorelacja na szkolnym FB

Jolanta Kuczkowska, Damian Koralewski

Ogłoszenie


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Kikole informuje, 

że budynek szkoły przy ul. Targowej 6 

dnia 02.05.2024r. (czwartek) będzie nieczynny. 


Budynek przedszkola przy ul. Zboińskiego 1 

pozostaje otwarty zgodnie z codziennym harmonogramem. 


Za utrudnienia przepraszamy. 


DYREKTOR

mgr Ewa Irena Żuchowska

Podziel się zabawką


Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przedszkolaki!


Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce używanych zabawek! 

Zróbcie porządki na swoich regałach, w szafach i na strychach! Dajcie drugie życie rzeczom, których już nie używacie. Zabawki doposażą sale przedszkola "Kraina Bajek" w Kikole, a także świetlicę przy ZSP w Kikole.

Spraw dzieciakom radość!

Każdy uczeń klasy I - VIII, który weźmie udział w zbiórce otrzyma dodatnie punkty oraz pozytywną ocenę z zachowania. Zabawki można przynosić do przedszkola lub do biblioteki szkolnej.

Dziękujemy.


Fotorelacja na szkolnym FB


Justyna Rumińska

Chrzest Polski


„Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale”


W dniu 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.


Fotorelacja na szkolnym FB


"Święto Chrztu Polski 14 04" - YouTube


Ireneusz Bednorz

Na żółtym tle napis czerwonymi literami: SOS 800 12 12 12 Potrzebujesz pomocy? Dziecięcy Telefon Zaufania Całodobowy, 7 dni w tygodniu
Logo z linkiem do portalu Media Nauka
herb-miasto-i-gmina-kikol.png
Jest to logo strony internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipnie.Po kliknięciu na obrazek  w nowym oknie otworzy się strona PPP w Lipnie.
ministerstwo-edukacji-i-nauki-PL.png
Logo Szkoła Odkrywców Talentów
Logo Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Logo strony zdamy.pl
Logo OKE Gdańsk
Logo strony saferinternet.pl
Logo Zachowaj Trzeźwy Umysł
Logo strony lekcjaenter.pl
Logo - Dziecko w Sieci
Logo: Niepodległa - Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Logo-©Projektu-Emocja.png
Na zielonym tle biały napis: Szkoła Dialogu 2021.
bottom of page